Podvodné emaily/SMS jménem spolku

Jelikož se k nám dostala informace o podvodných emailech naším jménem, rozhodli jsme se Vás tímto způsobem varovat. Doby, kdy Vám napsal podvodník email či SMS s lámanou češtinou a s nesmyslným textem jsou dávno pryč. Dnes není výjimkou, že dostanete email od podvodníka sedícího kdesi v Asii a na první pohled nemáte šanci poznat, že se jedná o podvod. Čeština, oslovení, smysl vše vypadá jako by to psal rodilý Čech.
Opak je ale pravdou, útočníci používají čím dál sofistikovanější způsoby a tak je na místě být ostražitý.
Chtěli bychom tak podotknout pár základních pravidel, jak poznat ten pravý email od adminů/správců spolku od těch podvodných:
– neposíláme žádné dotazníky či nabídky po jejichž vyplnění/odsouhlasení vyhrajete nový iPhone, iPad či jinou populární věc
– SMS vždy dostanete od odesílatele „Info“ či z čísla dobrovolného admina a bude se jednat o věci provozního charakteru či o informaci o nějaké akci/výpadku, atp.
– instalujete-li jakkoukoliv aplikaci na Váš mobilní telefon, tablet či notebook a vyskočí-li Vám zpráva obsahující nabídku spojenou s jménem spolku, určitě se nejedná o pravdu, my žádný software nevyvíjíme ani s nikým nespolupracujeme na vývoji a distribuci
– reklamy na internetu si neplatíme, tedy ani tento způsob není oficiální a jedná se o podvod, taktéž papírová podoba letáku ve Vaší schránce není od nás

Naopak naše emaily budou zpravidla odesílány z emailové adresy končící @krivonet.cz a budou od někoho z adminů -> seznam zde: http://krivonet.cz/kontakty/).

Výše uvedený seznam rozhodně není 100% výčet možných způsobů útoku a podvodu, ale jedná se o ty nejpravděpodobnější se kterými se můžete setkat. Buďte ostražití.

Vaši dobrovolní admini.

Comments are closed.